SEKRETARIATET

Telefon: 71 99 31 60

Åbningstider: Mandag-fredag: 10:00 – 15:00
Lørdag-søndag: Lukket

info@mino.dk

Sekretariatet er lukket i skolernes ferie og helligdage

Ledelse og medarbejdere:

Direktør
Niddal El-Jabri
Udviklingschef
Ditte Bloch Noer

Tlf: 42 26 00 49

E-mail: ditte@mino.dk

Projektkoordinator
Louise Nabe-Nielsen

Funktion: Lokal projektkoordinator for Mino Ung Aarhus.
Tlf: 28 34 58 66

E-mail: louise@mino.dk

Praktikanter:

Vi optager studiepraktikanter to gange om året til vores kontorer i København og Aarhus. Send din ansøgning til info@mino.dk.

Projektpraktikant
Ingrid Marie Buse

Funktion: Frivilligkoordinator og projektassistent indenfor Mino Views, Mino Talks og Mino Ung.

E-mail: ingrid@mino.dk

Projektpraktikant
Clara Huniche Corell

Funktion: Udvikler undervisningsmateriale.
E-mail: clara@mino.dk

Analysepraktikant
Tarek Ziad Choheiber

Funktion: Analytisk assistent, med fokus på vidensskabelse.
E-mail: tarek@mino.dk

Kommunikationspraktikant
Alexander Hersbøll

Funktion: Kommunikationsassistent med fokus på konvertering af medlemskaber og content til sociale medier.
E-mail: alexander@mino.dk

Repræsentantskab og bestyrelse:

Repræsentantskabet består af 7 medlemmer. Heraf er 3 personer udvalgt af repræsentantskabet, til at være bestyrelsen.

Formand
Abdel Aziz Mahmoud

Dagligt virke: Forfatter, foredragsholder og tv-vært

Næstformand
Moussa Theo Mchangama Jonsson

Dagligt virke: Journalist, forfatter og foredragsholder

Økonomiansvarlig
Ahmet Günes

Dagligt virke: (Social) Iværksætter, foredagsholder og konsulent, Günes & Co

Repræsentantskabsmedlem
Mikkel Blaabjerg Poulsen

Dagligt virke: Filminstruktør og medstifter ved Octopuss og Green Copenhagen

Repræsentantskabsmedlem
Maja Bødtcher-Hansen

Dagligt virke: Rektor ved Frederiksberg Gymnasium

Repræsentantskabsmedlem
Nadia El-Ghendi

Dagligt virke: Indehaver af konsulentvirksomheden På Tværs

Repræsentantskabsmedlem
Pia Yasuko Rask

Dagligt virke: Senior leder for engagement og ansvar ved Grundfos

Ønsker du at blive medlem?