SEKRETARIATET

Telefon: 71 99 31 60

Åbningstider: Mandag-fredag: 10:00 – 15:00
Lørdag-søndag: Lukket

info@mino.dk

Sekretariatet er lukket i skolernes ferie og helligdage

Direktør
Niddal El-Jabri
Operationel direktør
Anas Kababo
Projektchef
Fahad Saeed
Kommunikationsansvarlig
Peter Stanners

Tlf: 42721542
E-mail: peter@mino.dk

Udviklingschef
Ditte Bloch Noer

E-mail: ditte@mino.dk

Projektleder
Olivia Orlandi Grant

E-mail: olivia@mino.dk

Udviklingskonsulent
Nadia Brakti

E-mail: nadia@mino.dk

Kommunikations praktikant
Tobias Manczak

E-mail: tobias@mino.dk

Projekt- og Udviklingspraktikant
Sophia Bjørnholt

E-mail: sophia@mino.dk

Centerpraktikant
Mathilde Asmussen

E-mail: mathilde@mino.dk

Projekt- og Udviklingspraktikant
Malou Andersen

E-mail: malou@mino.dk

Repræsentantskab og bestyrelse:

Repræsentantskabet består af 7 medlemmer. Heraf er 3 personer udvalgt af repræsentantskabet, til at være bestyrelsen.

Formand
Abdel Aziz Mahmoud

E-mail: abdel@mino.dk

Dagligt virke: Forfatter, foredragsholder og tv-vært

Næstformand
Paula Gabriela Larrain Bjørn

E-mail:paula@mino.dk

Dagligt virke: Journalist, forfatter og foredragsholder

Økonomiansvarlig
Ahmet Günes

E-mail: ahmet@mino.dk

Dagligt virke: (Social) Iværksætter, foredagsholder og konsulent, Günes & Co

Repræsentantskabsmedlem
Pia Yasuko Rask

Dagligt virke: Senior leder for engagement og ansvar ved Grundfos

Repræsentantskabsmedlem
Mikkel Blaabjerg Poulsen

Dagligt virke: Filminstruktør og medstifter ved Octopuss og Green Copenhagen

Ønsker du at blive medlem?