fbpx

Sekretariatet

Telefon: 71 99 31 60

Åbningstider: Mandag-fredag: 10:00 – 15:00
Lørdag-søndag: Lukket

info@mino.dk

Sekretariatet er lukket i skolernes ferie og helligdage

Ledelse og medarbejdere

Niddal El-Jabri

Direktør

Tlf: 60 61 01 26
E-mail: niddal@mino.dk

Ditte Bloch Noer

Udviklingschef

Tlf: 42 26 00 49
E-mail: ditte@mino.dk

Anne Martens

Analysechef

E-mail: anne@mino.dk

Norma J. Martinez

Kommunikationsanvarlig

E-mail: norma@mino.dk

Sama Sadat Ben Haddou

Kultur- og eventudvikler

E-mail: sama@mino.dk

Antoniett Vebel Pharao

Projektkoordinator, Mino Ung Aarhus

E-mail: antoniett@mino.dk

Zaklina Rajovic

Projektkoordinator, Mino Ung København

E-mail: zaklina@mino.dk

Cille Fjeldberg Hjarsen

Analyseassistent

E-mail: cille@mino.dk

Mathilde Skovlund Asmussen

Specialestuderende

E-mail: mathilde@mino.dk

Repræsentantskab og bestyrelse

Repræsentantskabet består af 7 medlemmer. Heraf er 3 personer udvalgt af repræsentantskabet, til at være bestyrelsen.

Abdel Aziz Mahmoud

Formand

Forfatter, foredragsholder og tv-vært

Moussa Theo Mchangama Jonsson

Næstformand

Journalist, forfatter og foredragsholder

Ahmet Günes

Økonomiansvarlig

(Social) Iværksætter, foredagsholder og konsulent, Günes & Co

Mikkel Blaabjerg Poulsen

Repræsentant­skabs­medlem

Filminstruktør og medstifter, Octopuss og Green Copenhagen

Maja Bødtcher-Hansen

Repræsentant­skabs­medlem

Rektor, Frederiksberg Gymnasium

Nadia El-Ghendi

Repræsentant­skabs­medlem

Indehaver af konsulentvirksomheden På Tværs

Pia Yasuko Rask

Repræsentant­skabs­medlem

Senior leder for engagement og ansvar, Grundfos

Støt minoriteten

Vær med til at skabe flere handlemuligheder for
minoritetsetniske danskere. Tak fordi du vil være med!



Hvert eneste medlemskab og donation styrker Mino Danmarks legitimitet og eksistensberettigelse.

Det gør en forskel og styrker foreningens muligheder for at lykkes med at skabe et lige samfund, uanset etnisk baggrund.

Hvert eneste medlemskab og donation styrker Mino Danmarks legitimitet og eksistensberettigelse.

Det gør en forskel og styrker foreningens muligheder for at lykkes med at skabe et lige samfund, uanset etnisk baggrund.