fbpx

Organisationen

Telefon: 71 99 31 60

Åbningstider: Mandag-fredag: 10:00 – 15:00
Lørdag-søndag: Lukket

info@mino.dk

Sekretariatet er lukket i skolernes ferie og helligdage

Sekretariatet

Niddal El-Jabri

Direktør

Tlf: 60 61 01 26
E-mail: niddal@mino.dk

Ditte Bloch Noer

Udviklingschef

Tlf: 42 26 00 49
E-mail: ditte@mino.dk

Anne Martens

Analysechef

E-mail: anne@mino.dk

Ayse Dudu Tepe

Kommunikationsansvarlig

E-mail: dudu@mino.dk

Sarah Louise Madsen

Projektleder

E-mail: sarahlouise@mino.dk

Sama Ben Haddou

Kultur- og eventudvikler

E-mail: sama@mino.dk

Antoniett Vebel Pharao

Projektkoordinator, Mino Ung Aarhus

E-mail: antoniett@mino.dk

Jesper Øland

Sekretariatschef

E-mail: jesper@mino.dk

Zaklina Rajovic

Projektkoordinator, Mino Ung København

E-mail: zaklina@mino.dk

Cille Fjeldberg Hjarsen

Analyseassistent

E-mail: cille@mino.dk

Mathilde Skovlund Asmussen

Specialestuderende

E-mail: mathilde@mino.dk

Bestyrelsen

Bestyrelsen består af 3 personer og bliver udpeget af repræsentantskabet.

Moussa Mchangama

Formand

Medejer af rådgivningsvirksomheden In futurum

Stina Vrang Elias

Bestyrelsesmedlem

Direktør hos tænketanken DEA

Mahad Mussa Huniche

Bestyrelsesmedlem

Direktør for Data og udviklingsstøtte i Region Sjælland

Repræsentantskabet

Repræsentantskabet består af 7 medlemmer, inkl. formanden for bestyrelsen.

Abdel Aziz Mahmoud

Repræsentantskabsmedlem

Forfatter, foredragsholder og tv-vært

Moussa Mchangama

Repræsentantskabsmedlem

Medejer af rådgivnings-virksomheden In futurum

Jino Victoria Doabi

Repræsentantskabsmedlem

Stud.Scient.Pol, Københavns Universitet

Mikkel Blaabjerg Poulsen

Repræsentant­skabs­medlem

Filminstruktør og medstifter, Octopuss og Green Copenhagen

Maja Bødtcher-Hansen

Repræsentant­skabs­medlem

Rektor, Frederiksberg Gymnasium

Nadia El-Ghendi

Repræsentant­skabs­medlem

Indehaver af konsulentvirksomheden På Tværs

Pia Yasuko Rask

Repræsentant­skabs­medlem

Senior leder for engagement og ansvar, Grundfos

Støt minoriteten

Vær med til at skabe flere handlemuligheder for
minoritetsetniske danskere. Tak fordi du vil være med!



Hvert eneste medlemskab og donation styrker Mino Danmarks legitimitet og eksistensberettigelse.

Det gør en forskel og styrker foreningens muligheder for at lykkes med at skabe et lige samfund, uanset etnisk baggrund.

Hvert eneste medlemskab og donation styrker Mino Danmarks legitimitet og eksistensberettigelse.

Det gør en forskel og styrker foreningens muligheder for at lykkes med at skabe et lige samfund, uanset etnisk baggrund.