fbpx

Mino Danmarks sekretariat

Sekretariatet varetager foreningens daglige drift.

Kultur, debat og events

Sama Sadat Ben Haddou

Kultur- og eventansvarlig

sama@mino.dk

Prince Henry

Kultur- og eventpraktikant

prince@mino.dk

Netværk, fællesskab og frivillige

Ditte Bloch Noer

Programchef

42 26 00 49, ditte@mino.dk

Zaklina Rajovic

Mino Ung Koordinator

zaklina@mino.dk

Nadeen Aiche

Mino Ung Koordinator

nadeen@mino.dk

Kampagne og kommunikation

Mary Consolata Namagambe

Udviklings- og kampagneansvarlig jjjj

mary@mino.dk jjjjj

Christopher Waldekrantz

Ekstern kommunikationskonsulent

Matthew Daniali

Politisk & strategisk kommunikation og Kommunalvalgsansvarlig

22 86 75 97, matthew@mino.dk

Vár Gregersen

Grafisk konsulent

Hanna Karami

SoMe praktikant jjjjjjjnnjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

hanna@mino.dk

Støt minoriteten

Vær med til at skabe flere handlemuligheder for
minoritetsetniske danskere. Tak fordi du vil være med!



Hvert eneste medlemskab og donation styrker Mino Danmarks legitimitet og eksistensberettigelse.

Det gør en forskel og styrker foreningens muligheder for at lykkes med at skabe et lige samfund, uanset etnisk baggrund.

Hvert eneste medlemskab og donation styrker Mino Danmarks legitimitet og eksistensberettigelse.

Det gør en forskel og styrker foreningens muligheder for at lykkes med at skabe et lige samfund, uanset etnisk baggrund.