fbpx

Mino Danmarks sekretariat

Sekretariatet varetager foreningens daglige drift.

Kultur, debat og events

Sama Ben Haddou

Kultur- og eventudvikler

E-mail: sama@mino.dk

Vár Gregersen

Praktikant, Kultur- og eventudvikling

E-mail: var@mino.dk

Netværk, fællesskab og frivillige

Ditte Bloch Noer

Udviklingschef

Tlf: 42 26 00 49
E-mail: ditte@mino.dk

Zaklina Rajovic

Paktikant, Mino Ung

E-mail: zaklina@mino.dk

Nadeen Aiche

Studentermedhjælper, Mino Ung

E-mail: nadeen@mino.dk

Uddannelse og læring

Mathilde Skovlund Asmussen

Projektkoordinator

E-mail: mathilde@mino.dk

Cille Fjeldberg Hjarsen

Studentermedhjælper, Analyse

E-mail: cille@mino.dk

Nanna Ahrensberg

Praktikant, Analyse

E-mail: Nanna@mino.dk

Sekretariat og kommunikation

Jesper Øland

Sekretariatschef

E-mail: jesper@mino.dk

Christopher Waldekrantz

Ekstern kommunikationskonsulent

Støt minoriteten

Vær med til at skabe flere handlemuligheder for
minoritetsetniske danskere. Tak fordi du vil være med!



Hvert eneste medlemskab og donation styrker Mino Danmarks legitimitet og eksistensberettigelse.

Det gør en forskel og styrker foreningens muligheder for at lykkes med at skabe et lige samfund, uanset etnisk baggrund.

Hvert eneste medlemskab og donation styrker Mino Danmarks legitimitet og eksistensberettigelse.

Det gør en forskel og styrker foreningens muligheder for at lykkes med at skabe et lige samfund, uanset etnisk baggrund.